Doç. Dr. Mehmet Göktürk

1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra MacOS ve Apple Newton yazılımları alanında kod geliştirici olarak çalışmış, UNIX, VMS, NOS, Solaris gibi çok kullanıcılı sistemlerde etkin görevler almıştır. ABD de The George Washington University'de Bilgisayar Grafikleri, İnsan Bilgisayar Etkileşimi konularında Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamlamış, araştırmacı olarak çalışmıştır. Fiziksel giriş çıkış birimleri, Fitts Kanunu, kullanılabilirlik, human factors, göz izleme ve engelliler için teknolojiler konularında araştırmacı olarak çalışmıştır.

2001 yılından bu yana Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyesidir. İnsan bilgisayar etkileşimi, yazılım mühendisliği, algısal bilişim, mobil sistemler ve engellilere yönelik uygulamalar konularında araştırma, geliştirme ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir. .

Dr. Burcu Yılmaz

Etkileşimli veri madenciliği üzerine çalışmaları ile doktora çalışmalarını tamamlamış ve halihazırda, çeşitli konularda çalışmalarını devam ettirmektedir.

.

Yrd. Doc. Dr. Uraz Cengiz Turker

SabancıÜniversitesinde Doktora çalışmalarını tamamlayan Dr. Türkr, yazılım mühendisliği alanında çalışmalarını sürdürmektedir. .

.

Elif Atalay

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde insan bilgisayar etkileşimi çalışmalarını sürdürmektedir.

Web programlama, iOS programlama ve farklı konularda tasarım çalışmaları yapmıştır. Humexis bünyesinde kullanıcı arayüz tasarımı, kullanıcı deneyleri ve gereksinim raporlama, iOS programlama ve tasarım konularında çalışmalarına devam etmektedir.

Ramazan Çubukcı

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde İnsan Bilgisayar Etkileşimi Laboratuvarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Client & Server uygulamaları, Network programlama, Gömülü sistemler üzerinde çalışmıştır. Kurumsal raporlama ve yönetim bilgi sistemleri konularında Humexis bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Olcay Ertaş

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde insan bilgisayar etkileşimi çalışmalarını sürdürmektedir.

Göz hareketleri izleme, kiosk sistemleri, android programlama, Windows 8 programlama konularında çalışmaktadır. Kullanıcı deneyleri ve gereksinim raporlama konularında Humexis bünyesinde çalışmaktadır.

Ümit Deniz

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği İnsan Bilgisayar Etkileşimi Laboratuvarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Geçmişte kurumsal raporlama, Gömülü Sistemler, Android programlama ve web programlama konularında çalışmıştır. Şu an Humexis bünyesinde kullanıcı arayüz tasarımı, kurumsal raporlama, Microsoft Windows 8 programlama alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.