Doç. Dr. Mehmet Göktürk

1991 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olduktan sonra MacOS ve Apple Newton yazılımları alanında kod geliştirici olarak çalışmış, UNIX, VMS, NOS, Solaris gibi çok kullanıcılı sistemlerde etkin görevler almıştır. ABD de The George Washington University'de Bilgisayar Grafikleri, İnsan Bilgisayar Etkileşimi konularında Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını tamamlamış, araştırmacı olarak çalışmıştır. Fiziksel giriş çıkış birimleri, Fitts Kanunu, kullanılabilirlik, human factors, göz izleme ve engelliler için teknolojiler konularında araştırmacı olarak çalışmıştır.

2001 yılından bu yana Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği öğretim üyesidir. İnsan bilgisayar etkileşimi, yazılım mühendisliği, algısal bilişim, mobil sistemler ve engellilere yönelik uygulamalar konularında araştırma, geliştirme ve danışmanlık faaliyetlerini sürdürmektedir. .

Dr. Burcu Yılmaz

Etkileşimli veri madenciliği üzerine çalışmaları ile doktora çalışmalarını tamamlamış ve halihazırda, çeşitli konularda çalışmalarını devam ettirmektedir.

.

Kemal Sidar

Kemal Sidar lisans eğitimini 2003 yılında Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Sistem Mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisansını Marmara Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Mühendislik Yönetimi alanında yaptı. Doktora çalışmalarına Gebze Yüksek Teknoloji Enstitü'sünde devam etmektedir.

Çalışma hayatına 2002 yılında proje yöneticisi olarak başladıktan sonra sırasıyla Teknoloji Holding ve Doğan Holding'te çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. 2003 yılında AB projeleri ve Ar-Ge destekleri konusunda faaliyet göstermek üzere, kurucu ortak olarak yer aldığı MKS Danışmanlık şirketini, 2007 yılında Etkin Proje adıyla büyüterek devam ettirdi. Şu anda çalışma hayatını Etkin Proje bünyesinde kurucu ortak olarak devam ettirmektedir. Ar-Ge, proje yönetimi ve yatırım projeleri konusunda uzmanlığı bulunan Kemal Sidar, İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.

Dr. Ahmet Cengizhan Dirican

2002 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra, bir süre bilgi işlem uzmanlığı ve internet programcılığı yaptmıştır. Yüksek lisansını İKÜ Bilgisayar Mühendisliğinde Bilgisayarla Görme üzerine tamamlamıştır. Daha sonra Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde, Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamış ve 2012 yılında GYTE Bilgisayar Mühendisliğinde İnsan Bilgisayar Etkileşimi üzerine doktora eğitimini tamamlamıştır. Halen bu kurumda Öğretim Görevlisi Doktor olarak çalışmakta olup Humexis bünyesinde uzman akademisyen olarak yer almaktadır. Dikkatli Bilişim Sistemleri, Sözsüz İletişim, Kullanıcı Davranışları, Çok Kanallı İletişim ve Resim İşleme gibi konularda çalışmalarına devam etmektedir.

Elif Atalay

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde insan bilgisayar etkileşimi çalışmalarını sürdürmektedir.

Web programlama ve iOS programlama üzerinde çalışmış aynı zamanda farklı konularda tasarım çalışmaları yapmıştır. Humexis bünyesinde kullanıcı arayüz tasarımı, kullanıcı deneyleri ve gereksinim raporlama, iOS programlama ve tasarım konularında çalışmalarına devam etmektedir.

Ramazan Çubukcı

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde İnsan Bilgisayar Etkileşimi Laboratuvarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Client & Server uygulamaları, Network programlama, Gömülü sistemler üzerinde çalışmıştır. Kurumsal raporlama ve yönetim bilgi sistemleri konularında Humexis bünyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Olcay Ertaş

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nde insan bilgisayar etkileşimi çalışmalarını sürdürmektedir.

Göz hareketleri izleme, kiosk sistemleri, android programlama, Windows 8 programlama konularında çalışmaktadır. Kullanıcı deneyleri ve gereksinim raporlama konularında Humexis bünyesinde çalışmaktadır.

Ümit Deniz

Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği İnsan Bilgisayar Etkileşimi Laboratuvarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Geçmişte kurumsal raporlama, Gömülü Sistemler, Android programlama ve web programlama konularında çalışmıştır. Şu an Humexis bünyesinde kullanıcı arayüz tasarımı, kurumsal raporlama, Microsoft Windows 8 programlama alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.